10 patarimų, kaip nepersivalgyti per šventes

42-19502263_250Šventės jau ne už kalnų. O per šventės, kaip visada, laukia pilnas vaišių stalas. Todėl pateiksiu 10 patarimų, kaip nepersivalgyti per didžiąsias šventes.

1 – Nebadauk!

Jokiu būdu nebadauk šventės dieną. Tai pavojinga: vakare jausiesi tokia alkana, kad šveisi viską iš eilės. Tai gali nepatikti tavo skrandžiui. O be to, taip kalorijų suvartosi gerokai daugiau nei tuo atveju, jei būtum normaliai valgiusi visą dieną.

2 – Nekrauk, kiek telpa!

Nebūk godi – neprisidėk maisto į lėkštę tiek, kad kristų per kraštus.

3 – Viską smulkink!

Geriau nevalgyk sūrio, nes tai gana riebus ir kaloringas produktas. Tačiau jei labai jį mėgsti, nesikankink – sūrį supjaustyk kuo smulkiau. Galėsi ilgiau jį kramsnoti.

4 – Valgyk lėtai!

Neskubėk kuo greičiau visko paragauti. Valgydama daryk kuo ilgesnes pertraukėles.

5 – Valgyk nekaloringą maistą!

Geriau būtų, jei nekimštum visko, kas padėta ant stalo. Valgyk šviežių daržovių. Jos nekaloringos, tačiau jausiesi soti. Kai daržovės nusibos, valgyk žuvies. Ji turi nedaug kalorijų.

6 – Valgydama neužsigerk!

Valgydama neužsigerk, ypač saldžiais, gazuotais gėrimais. Kai maistas skrandyje su jais susimaišo, gali sutrikti virškinimas ir skaudėti skrandį.

7 – Gerk vandenį!

Atsigerti per šventes vis teik norėsis. Tačiau rinkis ne saldžius gazuotus gėrimus, o negazuotą mineralinį vandenį. Ypač sveika stiklinę jo išgerti prieš sėdant už vaišių stalo.

8 – Vaisius valgyk pirmiausia!

Pirmiausia valgyk lengvai virškinamą maistą, pavyzdžiui, vaisių salotas. Pirmieji patekę į skrandį, tokie produktai greitai iš jo ir pasišalina, jeigu vaisių salotas skanausi suvalgiusi mėsos kepsnį, skrandis virškins sunkiai ir ilgai. Jausiesi persisotinusi ir apsunkusi.

9 – Pasitrauk nuo saldumynų!

Jei negali gyventi be saldumynų, nebūk šalia tos vietos, kur jie padėti. Kitaip gali pati nepastebėti, kaip pradėsi juos valgyti.

10 – Jausk saiką!

Prisimink tau nebūtina suvalgyti visko, kas lėkštėje.

Žymos:, , , , , , , , , , , , , ,

Palikti komentarą6 − 5 =

0 Komentarų
search slide
search slide

Siųsk draugui

Siųsk draugui
Šiuo metu nėra susijusių straipsnių.
  • No results available